Filmy instytut

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje instytut. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wiecznie pochłonięty pracą prawnik, Dave, zaniedbuje rodzinę. Pochłania go sprawa pewnego instytutu badawczego, który prowadzi eksperymenty na zwierzętach. Podczas wizyty w tym instytucie zostaje zainfekowany substancją, która zmienia cechy genetyczne, i tak oto zostaje psem. Oczywiście zmiana nie jest nieodwracalna i Dave może wrócic do swojej pierwotnej postaci. Będąc psem obserwuje swoją rodzinę z innej perspektywy i postanawia stac się lepszym mężem i ojcem. Musi jeszcze rozprawic się z dr Kozakiem, który ową szczepionkę chce wykorzystać do złych celów...
Adaptacja powieści Juliusza Verne. Badając jeden z islandzkich wulkanów profesor Trevor Anderson, wraz z kilkoma innymi członkami wyprawy, schodzi w odległe warstwy skorupy ziemskiej. Na dole okazuje się, że jest tam świat niezmieniony od epoki dinozaurów. Problem w tym, że ekspedycja ma odciętą drogę wyjścia, a żeby się wydostać muszą przemierzyć ten niebezpieczny świat.
Ambitny młody pracownik wielkiej korporacji otrzymuje zadanie przywiezienia szefa swej firmy z idyllicznego, ale i tajemniczego ośrodka odnowy biologicznej, położonego w malowniczym zakątku w szwajcarskich Alpach. Ośrodek oferuje lekarstwo na wszelkie problemy i bolączki współczesnego świata, ale na miejscu okazuje się, że nic nie jest tym, czym mogłoby się wydawać. Bohater odkrywa mroczne sekrety i musi walczyć, by ocalić życie – i zdrowie psychiczne.


Autentyczna historia schwytanego w lasach południowej Francji chłopca żyjącego w całkowitej izolacji od cywilizacji. Po przewiezieniu go do Paryża, chłopcem zainteresował się młody lekarz Jean Itard. Film pokazuje mozolną edukację dzikusa celem przywrócenia mu "człowieczeństwa". Zaangażowanie doktora przynosi pozytywne rezultaty. Mały Victor uczy się rozpoznawać przedmioty, poznaje alfabet, wykonuje drobne prace domowe.
Rowszan i Dżumszut, obiboki-gastarbeiterzy z Czuczukistana, nielegalnie przyjeżdżają do Moskwy, gdzie brygadzista Lonia otrzymał u oligarchy zamówienie na super drogi remont mieszkania. Straciwszy brygadzistę z oczu, Rowszan i Dżumszut myślą, że trafiło mu się nieszczęście i biegną go ratować, po drodze wszędzie siejąc zamęt. Nawiedzą wiele miejsc stolicy: kasyno, instytut Sklifosowskiego, posiadłość bankiera, gdzie odbywało się przyjęcie gwiazd, itd....
Podczas kopania fundamentów odnaleziona zostaje czaszka nieznanego humanoida. Przybyła na miejsce ekipa archeologów znajduje więcej kości, ale i nieznany, metalowy obiekt. W trakcie kopania okazuje się on statkiem kosmicznym. W wyniku ingerencji ludzi statek aktywuje się, wyzwalając w ludziach zaprogramowane przez obcych działania.
10-letni T.S. Spivet (Kyle Catlett) mieszka na ranczo w Montanie wraz z matką (Helena Bonham Carter), ojcem kowbojem (Callum Keith Rennie) i siostrą Gracie (Niamh Wilson), która marzy o zostaniu Miss Ameryki. T.S. jest geniuszem, którego pasją jest kartografia i naukowe wynalazki. Otrzymuje niespodziewany telefon z muzeum Smithsonian z informacją o tym, że został laureatem nagrody za wynalezienie perpetuum mobile. Z tej okazji planowana jest uroczystość na jego cześć, na której on sam ma wygłosić mowę. Nie mówiąc nikomu, wyrusza pociągiem towarowym przez USA, aby dotrzeć do Waszyngtonu.
Pierwsza część monumentalnego dzieła Ilji Chrżanowskiego jest wprowadzeniem w skonstruowany z niebywałym rozmachem świat DAU. Wstrząsająca, transowa, chwytająca bohaterów i widzów w pułapki długich ujęć Natasza opowiada o samotnej kierowniczce kantyny w zamkniętym mieście-instytucie. Rzecz rozgrywa się w przeciągu kilku dni w 1952 roku, a Chrżanowski czyni nas świadkami dramatycznego uwikłania tytułowej bohaterki. Kamera (kręcono na taśmie 35 mm!) jest jak szpicel niespuszczający oka z Nataszy, kiedy ta wydaje obiady, flirtuje, prowadzi pijackie rozmowy, uprawia seks czy też pijana szarpie się z młodą pomocnicą. Nieświadoma, że jej banalne marzenia o miłości i drobne oszustwa w pracy stanowią pożywkę dla bezwzględnej totalitarnej władzy. DAU odsłania skrupulatnie jej mechanizmy. Na potrzeby filmu na terenie nieczynnego kompleksu wodnego w Charkowie zostało wybudowane miasto-instytut, w którym twórcy zamknęli na wiele miesięcy ochotników: naturszczyków i aktorów. Całość zaś rozrosła się w radykalny, kontrowersyjny eksperyment z pogranicza kina, sztuk wizualnych, psychodramy i nauk społecznych.
Bohater filmu to uroczy i dążący do określonego celu karierowicz. Starając się maksymalnie wykorzystać stanowisko służbowe ojca, wybitnego naukowca i dyrektora instytutu, wszelkimi sposobami dąży, by umocnić swoje miejsce w nauce. W tym dążeniu nie pogardza ani oszustwem, ani fałszerstwem, ani nawet morderstwem...
Akcja filmu rozgrywa się w 1947 roku. Wówczas to aresztowano pierwszych genetyków, którzy okazali się za bardzo postępowi. Serial ukazuje czasy okrutnej i nieudolnej ideologicznej ingerencji w naukę radziecką, czas stłumienia wszystkiego co rozumne i postępowe, w szczególności w genetyce.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…